DSC_7458_cr

ЗАБУТИЙ ЗАТИШОК МИНУЛОГО БУТТЯ

Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького презентував виставку, присвячену 100-річчю із моменту передачі колекції Оскара Гансена закладу, у контексті Всеукраїнської науково-практичної конференції.

Із цієї нагоди музей отримав привітання та подарунки: від провідних фахівців Національного музею «Київська картинна галерея», учасників конференції  Олени Корусь і Галини Алавердової – картину учня Федора Кричевського – Сиротенка О.І. «У полі» та фоліанти, друковані дослідження; від Народного художника України Сіробаби Миколи – полотно «Світло Купальської ночі».

Концепція даної виставки представляє атрибутовані фондові збереження із колекції Оскара Гансена.

Експозицію склали твори західноєвропейських художників зі сталими сюжетами релігійного й історичного змісту, характерними для доби пізнього Ренесансу, бароко (Тіціан Вечелліо «Святий мученик Себастьян», Школа П. Рубенса «Христос на соломі»). Вітчизняне мистецтво репрезентує традиційні роботи вчителів й учнів Київської рисувальної школи М. Мурашка, Харківської та Київської художніх шкіл, російських митців, для яких характерна жанрова різноплановість полотен реалістичного спрямування.

Представлено вироби декоративно-ужиткового мистецтва, насамперед: Києво-Межигірська фаянсова фабрика, Волокитинська порцеляна А. Миклашевського, Корецький, Баранівський і Городницький фарфорові заводи, гутне скло, старшинська вишивка козацької доби, Німецькі, Французькі, Австрійські фарфорові мануфактури тощо.

Вернісаж супроводжувався музичними класичними композиціями у виконанні піаністки Линник Ольги – викладачки Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського.

Виставка працюватиме до середини грудня.