IMG_20240715_144438

IMG_20240715_140031_edit_1581397

IMG_20240715_135947

ВРАЖЕННЯ…

Художній світ творчих особистостей безмежний. Він дарує людству таланти й відкриває нові широти визнання. Дійсність завжди вимагає динаміки, яку й намагається підтримувати колектив Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького, котрий демонструє конструктивні зв’язки з іншими закладами культури, серед них – Сумська дитяча художня школа ім. М.Г. Лисенка. Тому, до Дня Української Державності музей відкриває глядачам персональну виставку Любові Петрівни Ярової – викладачки цього навчального закладу.

Любов Ярова народилася в невеликому шахтарському місті Ровеньки Луганської області. Початкові мистецькі кроки були в художній студії, потім – художньо-графічний факультет педагогічного училища. Перша вища освіта – фізико-математичний факультет Луганського педагогічного університету, наступна – Луганський національний університет імені Т.Г. Шевченка – факультет образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, там же закінчила й аспірантуру. У подальшому тривалий час працювала викладачем вузу (17 років) та   дитячої  художньої школи.

2014 р. внаслідок військових дій на сході України Любов Петрівна та її родина вимушені були покинути рідне місто і переїхати до м. Суми. Наразі мисткиня продовжує свою педагогічну діяльність в дитячій художній школі ім. М.Г. Лисенка.

Це перша персональна виставка художниці в місті Суми, на якій презентовано 35 авторських робіт, серед яких переважно пейзажі та натюрморти. Працює в техніках: пастельній, акварельній, темперній, олійного живопису, інших. Тема творів – різноманіття і краса навколишнього світу, передані через її почуття та особисті враження. У картинах відчутно м’який ліризм, барвистість кольорів, притаманне тенденціям українського живопису.

Природа, створена авторкою, прекрасна й неповторна в будь-яку пору року, тому художниця відображає захопливо-прекрасний, вічний процес її оновлення. Краєвидам властива глибока образність, поетичність художньої мови, життєдайна енергія, емоційність й оптимізм («Осінь», «Етюд. Пленер»). Свіжість сприйняття краси рідної землі передається через гармонійну сполуку збагачених кольорів («Ставок. Ровеньки», «Шпилівка», «Вид із віконця на Псел», «Псел. Серпанок»). Міські пейзажі характеризуються невимушеною простотою, асоціативністю, філософським змістом («Люблін», «Останній промінь», «Злива», «Парасолі. Навіяно Інтернетом», «Без назви», «Дощить»).

Буденна чарівність квітів подається із особливим почуттям святковості («Зефірні троянди», «Маки», «Сливи», «Іриси»). Натюрморти вирізняються оригінальністю, розмаїттям колористики, пройняті щирістю, пробуджують теплі й світлі почуття («Сонячно. Півонії», «Весняні квіти»).

Любов Петрівна – учасниця виставкових проєктів як в Україні (м. Луганськ, Київ, Суми), так і за кордоном (Польща, м. Люблін).

Усі представлені твори вражають емоційно-ліричною піднесеністю, несуть в собі енергетику гармонії та добра.