БАРВИСТИЙ НАСТРІЙ

До Міжнародного дня музеїв у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького спільно із Сумським обласним осередком Національноїспілки майстрівнародного мистецтва Українипрезентовано виставку декоративного розпису Тетяни Суркової.

Тетяна Миколаївна народилася 1 січня 1953 р. в Киргизії у родині військового. Закінчила Харківське державне художнє училище (1976) та філологічний факультет Сумського державного педагогічного інституту імені А.С. Макаренка (1988). Із 1978 майстриня стає викладачем спеціальних дисциплін Сумської дитячої художньої школи, 1997–2010 рр. – працює в Сумському Палаці дітей та юнацтва, де у 1997 р. створює студію батика.

Цьогоріч виповнюється 20-та річниця з дня вступу Тетяни Суркової до творчого середовища – Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2004).

На виставці представлено понад двадцять декоративних розписів, виконаних за останні десять років. Кожен твір вирізняється авторським почерком. У власних розписах мисткиня творчо використовує традиції народного живопису, створює яскраві композиції в жанрі народної картини.

Роботи авторки насичені, мають складний малюнок і вишуканий смак. Увага до села, української природи – головні сюжети, характерні для її розписів. За допомогою точних художніх засобів, продуманих ліній, форм, плям і контурів у картинах вміло «оживають» замріяні казкові птахи («Мрія про синього птаха», 2014; «Пави», 2018; «Пташина метушня», 2022), закохані пари (диптих «Залицяння», «Щаслива осінь», 2017;  «Зустріч молодят», 2021); «цвітуть» неймовірні ажурні стилізовані квіти («Жоржини», 2021; «Ноктюрн», 2022; «Синьо-жовта весна», 2024), з’являються привабливо-загадкові тварини («Ранкова пісня», 2017; «Сонячний всесвіт», 2023) і кумедні сюжети із життя простих людей («Надвечір’я», 2017).

Тетяна Суркова – учасниця міських, обласних, всеукраїнських виставок народного і декоративно-ужиткового мистецтва. Кращі роботи майстрині зберігаються в Сумському художньому музеї, приватних колекціях країн Західної Європи та США.