DSC_3545_2 - копия

ДО 100-річчя ЗАСНУВАННЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ ім. НИКАНОРА ОНАЦЬКОГО

З памяттю в серці

Щороку 28 жовтня наша держава відзначає День вигнання нацистських окупантів з України. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення української землі, та населення, яке постраждало від фашистських загарбників. В ході Другої світової війни саме на нашій території відбулися одні з наймасштабніших і найбільш  кровопролитних битв  із ворогом. Одна з найскладніших військових операцій – форсування Дніпра і визволення міста Києва.

У Сумському обласному художньому музеї імені Никанора Онацького зберігається велика збірка творів присвячених подіям тієї війни, серед яких чильне місце посідає робота фронтовика, заслуженого діяча мистецтв України Данила  Безуглого (1914-1977) «Форсування Дніпра» (1945). Художник переживши часи грізного лихоліття прагнув cтворити героїчний літопис воєнних років.

На фоні широкої панорами – переправа радянських військ через Дніпро, крупним планом подано п’ятеро бійців, які піднимають важку гармату на круту гору. Стриманий колорит сірих тонів підкреслює психологічний настрій бійців перед рішучим боєм, що надає певної емоційності твору. Автор передає надзвичайну складність бойової операції. Картину позначено продуманою композицією, достовірністю зображеного, прославляє народний подвиг у визволенні рідної землі.