Париж. Сена. 1948 г-2457 - копия

Венеція. 1953 г-2460 - копия

Венеція. 1953

Микола Кричевський

у координатах часу й мистецтва

До Днів європейської спадщини Сумський та Лебединський художні музеї долучилися до виставкового проекту Музею мистецької родини Кричевських в Опішному (Полтавщина), присвяченого 120-річниці від дня народження Миколи Васильовича Кричевського (1898 - 1961), доля якого була пов’язана з Парижем, де він прожив більше тридцяти років.

Громадянин Франції, М. Кричевський захищав її добровольцем під час другої світової війни, проте в душі залишався українцем. Він був одним в представників елітної української діаспори, мав дружні стосунки з вихідцями з Сумщини: О.Олесем, О.Грищенком, М.Хвильовим, а також з Г. Круком, П.Холодним, та іншими діячами.

В художніх зібраннях Сум та Лебедина зберігаються колекції живописних та акварельних робіт М. Кричевського, створені в кращих традиціях французьких імпресіоністів, у яких передано захоплення  красою навколишнього світу.

З цієї нагоди Музей української діаспори в Києві планує видати повний каталог творів М. Кричевського, куди увійдуть й роботи видатного митця з музеїв Сумщини.