«Кращий твір року – 2019»

У Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького до дня Конституції України відкрито обласну виставку сучасного народного мистецтва Сумщини «Кращий твір року – 2019».

В експозиції понад двохсот творів у дванадцяти номінаціях: ткацтва, вибійки, вишивки, вбрання, декоративного розпису, писанкарства, гончарства, рушникарства, витинання, різьблення, лялькарства, бісероплетіння виконаних за останній рік майстрами народної творчості нашого краю.

Серед учасників – викладачі декоративного мистецтва Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, Вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського, Сумської міської художньої школи ім. М. Лисенка та керівники гуртків центрів естетичного виховання області та їх учні з Сум, Охтирки, Глухова, Конотопу і Шостки, більшість з яких – члени Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Вражаючим акцентом щорічної виставки стали складні, величні за масштабом та змістом прорізні ажурні витинанки, в основі яких виокреслено узагальнений образ українського жіноцтва. Великі витинанки органічно поєднані з тканими яскраво-червоними кролевецькими та вибійчастими рушниками.

Досконалості виконання досягли майстри деревообробки у техніці об'ємної круглої скульптури, горельєфу, різьблення.

Виставка вдало демонструє нові досягнення сумських митців, об'єднуючи в одне ціле твори аматорів та професіоналів.

В рамках вернісажу проведено майстер-клас з витинанки.

Звучали музичні твори у виконанні студентів Сумського Вищого училища мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського.

Виставка триватиме протягом двох місяців.