IMG_20180815_092637

IMG_20180815_092606

Виставка «Барвиста Сумщина»

до Дня Незалежності України в Українському домі

15 серпня 2018 р. у Київському Державному підприємстві «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім»  відбудиться презентація культурно-мистецької виставки «Барви Сумщини».

На виставцібуло представлено понад 400 творівдекоративного мистецтва провідних майстрів та аматорів Сумщини, які зберігають та розвивають народні художні традиції за такими напрямками – різьблення, ткацтво, вишивка, гобелени, вибійка, витинання, лялькарство, декоративний розпис та ін.

В центрі експозиції – унікальні кролевецькі рушники, які є своєрідною візитівкою Сумщини і внесені до переліку «Нематеріальної культурної спадщини України». Це яскраво-червоні ткані вироби з музею кролевецького ткацтва, та сучасних майстринь (Раїса Калмикова, Олена Петрова, Людмила Минтус, Валентина Мироненко, Валентина Гецевич, Ольга Борисенко), в орнаментах яких простежуються архаїчні солярні знаки, рослинні геометризовані елементи.

Яскравою домінантою є високохудожні декоративні твори – гобелен  «України крила» та керамічні пласти з образами гетьманів І. Виговського, І. Мазепи, Б. Хмельницького та  кошовий отаман П. Калнишевського виконані заслуженим художником України Василем Єрмоленком, а також п’ятиметрові рушники «Сумщина – писанковий край» і «Рушник козацької єдності» майстрині Надії Гудилко.

Символічним оберегом виставки є авторські ікони Євгена Салівона з м. Охтирка.

У Державних історико-культурних заповідниках «Посулля» (Ромни) та Путивля, зберігаються унікальні надбання, насамперед,  у новоствореному музеї давньої горюнської культури (с. Нова-Слобода, Путивльського р-ну), що буде представлено в експозиції виставки.

Серед учасників – члени Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладачі та студенти Вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського, Сумського державного педагогічного університету ім. А. Макаренка, Сумської художньої школи ім. М. Лисенка та керівники гуртків і їх вихованці з Сумського палацу дітей та юнацтва.

Великий розділ декоративних виробів студентів, представив відділ декоративно-прикладного мистецтва Сумського Вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського (директор, заслужений працівник культури України Надія Гринь). Це яскраві роботи, виконані в різних техніках та матеріалах.

Експозицію прикрашають великоформатні витинанки заслужених майстрів народної творчості Валентини Коздровської, Надії Гудилко, Світлани Бідної, Любові Ярцової, Ярослави Мудрової, декоративні розписи Тетяни Суркової, Лариси Кириченко, вибійчасті та вишивані рушники, скатертини, виконані в техніці тамбурного шва Ольги Гулей  та її учнів, вироби з дерева Віталія Шума та Сергія Скляра,  ляльки – Світлани Грибан, Ірини Дмитренко, Надії Гордієнко, Олени Ракітіної, писанки – Альони Свирид.

З метою розвитку декоративно-прикладного мистецтва, що формують національно-патріотичну свідомість громади, будуть проведені майстер-класи провідних майстрів області за різними напрямками.

Полісся Сумщини представляє «Театр старовинної моди» з Ямполя (керівник Олена Тахтай).   Керівник проекту – начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України – Олена Мельник.

Виставку підготовлено творчими колективами Сумського краєзнавчого та художнього музеїв, куратори:  заслужений працівник культури України  Владислав Терентьєв,  Надія Юрченко.