«Видатні родини Сумщини»

До Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана у  Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено інформаційно-тематичний  захід «Феномен мистецької династії Єфименків».

Учасниками заходу стали відвідувачі Сумського міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня».

Гості познайомились з творчістю відомих українських художників мистецької династії Єфименків. Перший представник родини  – Єфименко Роман Федорович (уродженець с. Клепали, Буринського  р-ну, Сумської області)  – художник-графік, ілюстратор, плакатист, учасник Другої світової війни, під час якої потрапив у полон, був в’язнем одного із страшніших фашистських  концтаборів – Бухенвальд. Під впливом пережитого створив відому серію робіт «Бухенвальдський цикл».

Його син, Віктор Єфименко – Народний художник України, живописець,  довгий час працював на Сумщині. Його двоє синів – Григорій та Дмитро успадкували батьківську любов до мистецтва. Обидва є членами Спілки художників України.

Після заходу відвідувачі мали змогу познайомилися з основною експозицією музею та оглянули виставку «Кращий твір року – 2020».