IMG_3763

IMG_3759

IMG_3756

IMG_3754

IMG_3752


Від елегантної сукні до французької революції


В ювілейний рік Сумський обласний художній музей ім Н.Онацького тішить своїх відвідувачів нестандартними заходами, такими як науково-мистецький цикл «Роздуми біля картини».

Напередодні дня народження художника Луї-Леопольда Буальї (1761 – 1845) проведено зустріч відвідувачів з твором «Урок оптики», 1792 р.

Робота написана майстром жанрового живопису Буальї у розпалі подій Великої французької революції. На полотні, в елегантній сріблястій сукні, зображена друга дружина «батька французької демократії» (а в революційний період й міністра юстиції) Жоржа Жака  Дантона (1759 – 1794) – Луїза Дантон (1776 – 1856). Вона разом з пасинком Антуаном розглядає офорти за допомогою зографоскопа, який збільшує зображення та дає оптичну  ілюзію тривимірності.

Відвідувачі заходу познайомилися не тільки з творчістю працьовитого самоуки з півночі Франції Луї Буальї, але й з історією кохання харизматичного «чудовиська» та богобоязкої юної красуні, спілкування з якою, змінило світосприйняття Жака Дантона та повернуло його до Господа. Розвідка до літератури й історії відкрила багато цікавих деталей щодо інтер’єру, костюму, та звичаям Франції у ХVIII ст.

Присутні отримали символічні подарунки – календарики із згаданою картиною на згадку про зустріч з мистецтвом.