Україна – козацька

В рамках святкування Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці й Дня українського козацтва науковими співробітниками Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького проведено цикл мистецьких заходів національно-патріотичного спрямування для учнів шкіл міста і сіл району.

Для учнів ЗОШ № 21 проведено інформаційну годину «Художники – вихідці з козацьких родин». Школярі дізналися про цікаві факти з життя видатних українських митців: В. Боровиковського, І. Рєпіна, С. Васильківського, Д. Бурлюка, Н. Онацького.

Для вихованців художньої школи  ім. М. Лисенка відбувся мистецько-патріотичний захід «Під Покровом Богородиці» –  покровительки українського козацтва.

Особливий інтерес викликав відреставрований обласним музеєм експонат з зібрання Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва – горельєфне панно К.В. Куликовського «Запорожці пишуть листа турецькому султану», створене за композицією відомого шедевру І. Рєпіна.

Проведено «Дні музею» у Нижньосироватській, Старосільській, Косівщинській школах, де прочитано лекції та представлено  виставку з фондів музею «Україна – земля козацька», яка демонструє предмети з історії, культури та побуту українських козаків.

Заходи спрямовані на формування у молоді почуття патріотизму, любові до Батьківщини.