Мистецька година  «Таїнство ікони»

(до Дня хрещення Київської Русі-України)

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбувся захід, присвячений 1032-й річниці хрещення Київської Русі-України. Відвідувачам продемонстровано ікону святого рівноапостольного князя Володимира (бл. 960 – 1015), виконану в іконописній школі Києво-Печерської Лаври в ХІХ ст. та передано до музею у 1995 році із Сумської митниці за сприянням СБУ.

Присутні отримали інформацію про заснування християнства на Русі та його роль у зміцненні державності, взаємозв’язки  із візантійською та світовою культурами, створенні визначних пам'яток архітектури, живопису, літератури. Гості дізналися, що, разом із однією з найвизначніших релігій світу, на східнослов'янських землях було запроваджено церковний візантійський календар.

Доповненням заходу став фільм про Володимира Великого з увагою на розписи Софії Київської, закладеної князем, а завершеної його сином Ярославом Мудрим; Десятинну церкву – першу кам’яну споруду, зруйновану в XIII ст. На тему хрещення мультимедійна презентація відобразила церковні розписи В. Васнецова для Володимирського собору кін. ХІХ ст., а також  сучасних митців: А. Орльонова, П. Андрусіва й народного художника України В. Лопати – автора купюри з образом Св. Володимира.