Шевченківськими стежками

В день перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева та до 160-річчя перебування Кобзаря в Україні у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено мистецьку годину для вчителів інституту післядипломної освіти.

З присутніми обговорено третій, останній приїзд Тараса Григоровича в Україну, пов’язаний із Сумщиною.

Відвідувачам було цікаво дізнатися про історію офорту «Приятелі» з автографом і дарчим написом Шевченка за який він отримав звання академіка гравюри. Та про надходження твору до музею у 1925 р. під час пошукових експедицій першого директора музею Никанора Онацького по місцях перебування Кобзаря. Були згадані імена видатних сучасників: Пантелеймона Куліша, Івана Соколова та ін.

Захід супроводжувався виконанням творів на бандурі на слова Т. Шевченка студентами Сумського Вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського.