Розпис на склі

До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького проведено майстер-клас.

Заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії ім. Пилипа Рудя,  член Сумського обласного осередку НСМНМУ, відома вишивальниця, лялькарка та писанкарка Надія Гудилко  поділилася своїм досвідом у галузі декоративного розпису на склі. Художниця використовує  як  різноманітні техніки, так і види декоративного розпису.  Послідовник традицій української барокової орнаментики, вона створила свій власний стиль і манеру виконання.

У заході взяли участь  студенти факультету «Образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та реставрації» СВУМіК ім. Дмитра Бортнянського та відвідувачі  відділення денного перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота» КЦ «СМТЦСО (НСП) «Берегиня».

Майстер-клас пройшов в атмосфері дружньої бесіди та обміну досвідом. Всіх присутніх зацікавили  твори львівських художників – Елеонори та Ігоря Білінських –  авторів  триптиху із серії  «Майстри» («Кошикар», «Закоханий у глину», «Пряля») та роботи Надії Гудилко («А ми усе ж таке повінчані»,  «Яскрава квітка», «Самотній птах»), що зберігаються у фондах СОХМ ім. Никанора Онацького.