«Рідна мова –  життя духовного основа»

До Дня  рідної мови у Сумському художньому музеї  ім. Н. Онацького  на базі виставки  «Від Слобожанщини до Закарпаття»  проведено   мистецький калейдоскоп  «Рідна мова –  життя духовного основа» для студентів Вищого училища мистецтв і культури  ім.  Д.Бортнянського.

Історико-патріотичному заходу передувало хорове звучання державного гімну.  За допомогою мультимедійних засобів  проглянуто цікавий відеоряд – своєрідний екскурс  в історію  створення гімну – що було виявом як національної самосвідомості, так і  високого рівня розвитку рідної літературної мови.

Прозвучали рядки з віршів українських поетів (Тараса  Шевченка,  Івана Франка, Лесі Українки, Олени Пчілки, наших земляків Олександра Олеся і Павла Грабовського, ін.) та вислови видатних європейських особистостей (Вольтера, Гердера, Гумбольдта) про рідну мову.

Студенти переглянули виставку  «Від Слобожанщини до Закарпаття» за безпосередньої участі авторки – сумської художниці Олександри Єрмоленко, яка протягом  довгого творчого життя  несе людям своє мистецтво і постійно дбає про рідну мову, наголошуючи на тому, що вона є основою національної культури.