Чаша. Венеціанське скло ХІХ ст. - копия

Чаша. Венеціанське скло ХІХ ст. (після рест.)

Ікона Коронування Богородиці. ХVІІІ ст. Галичина після рест. - копия

Ікона Коронування Богородиці. ХVІІІ ст. Галичина (після рест.)

Т. Гюден. Франція. ХІХ ст. Пейзаж з вітрильником. (після рест.) - копия

Т. Гюден. Франція. ХІХ ст. Пейзаж з вітрильником. (після рест.)

Т. Гюден. Франція.  ХІХ ст.Пейзаж з вітрильником (до рест.) - копия

Т. Гюден. Франція. ХІХ ст. Пейзаж з вітрильником (до рест.)

«Погляд крізь віки»

Під такою назвою в Києві відкрилася виставках відреставрованих творів Національного науково-дослідного реставраційного центру України, у яких щорічно бере участь Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького.

Завдяки багаторічній співпраці з Харківською філією та з його головним центром у Києві, останнім часом «нове життя» отримали понад 300 творів, що входять до Музейного фонду України. Відреставровані раритети надають можливість атрибуції.

Сумські музейники-науковці дослідили і відкрили раніше невідомих авторів ХІХ ст., як-то: французького мариніста Теодора Гюдена, скульптора німецького походження Августа Шпіса, визначено час створення і школи художників Західної Європи та Сходу з образотворчого і декоративного мистецтва.