Пантелеймон Куліш – продовжувач Шевченківської серії

«Живописна Україна»

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького до 205-ої річниці від дня народження Т. Шевченка та 200-річчя від дня народження П. Куліша відбувся круглий стіл на базі виставки «Тарас Шевченко та художники-ювіляри».

Учасники заходу: історики, журналісти, філологи, студенти, працівники музею.

Тема заходу – прослідкувати взаємини двох першорядних діячів української культури: славетного Кобзаря та історика, письменника, критика, публіциста Пантелеймона Куліша. Факти їхнього безпосереднього спілкування: портрети навзаєм, портрети не з натури стали предметом обговорення під час заходу.

Доцент Сум ДУ Калантаєвська Г. у виступі поєднала життя П. Куліша з сьогоденням, на прикладі роману «Чорна рада».

Завідувач відділу краєзнавчої літератури наукової бібліотеки О. Малиш представила відеоряд щодо видань П. Куліша українською діаспорою.

Вірші Т. Шевченка читали студенти Сумського педагогічного університету ім. А. Макаренка.

Захід супроводжувався музичними творами на бандурі у виконанні студентів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського.