IB6A0484

«Особистість художника-реставратора в музейній справі»

До дня художника для студентів відділення образотворчого мистецтва Вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського у Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького відбулася година цікавої інформації «Особистість художника-реставратора в музейній справі».

Привітавши зі святом, майбутніх художників познайомили зі специфікою роботи художника-реставратора кераміки ІІ категорії Ярмак В.М., єдиного реставратора з кераміки на Сумщині. Її доробок, як фахівця визнано на Всеукраїнському рівні – участь у виставці «Реставрованих творів кераміки з колекцій музеїв України», що проходила у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному.

Студентам довели, що реставратор не тільки майстер, що «лікує» твори мистецтва але й науковий дослідник, який впливає на історію й розвиток музейної праці. На прикладі рожевого чайного сервізу німецької фабрики м. Фолькштадт (1820 – 1850) та статуетки «Турок, який палить» Волокитинської порцелянової мануфактури, акцентовано увагу на багатогранності, складності і сповненої натхненності професії музейного реставратора.