На базі Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв провів «Обласну творчу лабораторію для керівників любительських об’єднань, клубів за інтересами та майстрів декоративно-вжиткового мистецтва».

Учасники заходу – об’єднані територіальні громади області, музейні співробітникита народні умільці – члени Сумського осередку НСМНМ України.

Вступним словом гостей привітали: Ігнатченко А.М. – заступник начальника управління – начальник відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та організаційної роботи Сумської обласної державної адміністрації та директори – Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв – Бистрицька Є.М. та Сумського обласного  художнього музею  ім. Н. Онацького – Юрченко Н.С.

На базі «Творчої лабораторії» проведені презентації, виступи, фахова майстерня «Організація виставкового простору», панельна дискусія «Декоративне мистецтво в умовах сьогодення» та круглий стіл «Мистецький досвід. Виставкова діяльність, пошуки сучасних форм».

Присутні також мали можливість переглянути персональну виставку «Живі традиції нашого краю» (різьблена дерев’яна скульптура та ткані кролевецькі рушники) членів Сумського осередку НСМНМ України – В.Шума та О. Петрової), присвячену 80-річчю утворення Сумської області.