DSC_3624

DSC_3620

DSC_3619

DSC_3615

001DSC_3622


Найпрекрасніше – це людина

Сила духу і  віра в себе можуть кардинально змінити долю людини. Підтвердженням тому слугують життєві історії відомих людей з обмеженими фізичними можливостями,  які досягли успіху всупереч тяжким обставинам. Таким прикладом є діяльність Михайла Григоровича Лисенка (1906 – 1972) – уродженця Сумщини (с. Шпилівка), видатного українського скульптора, педагога, народного художника СРСР, академіка, професора. Унаслідок перенесеної в дитинстві тяжкої хвороби (туберкульоз кісток) став інвалідом, але це не завадило йому прожити повноцінне, цікаве, активне  життя.

Творчість митця широко відома в Україні та за її межами. Він – автор скульптурних композицій: «Вірність», «Партизанський рейд» у Сумах; пам’ятника загиблим у Бабиному Яру під час німецько-фашистської окупації у 1941–43 роках у Києві; пам’ятників С. Ковпаку в Путивлі, Т. Шевченку в Ашхабаді та Парижі, І.Я. Франку у Сваляві, Хмельницькому  та Вінніпезі (Канада); багатьох портретів політичних і культурних діячів. Лисенко був художником-реалістом, відображав реальні образи в контексті історії та сучасності.

У Сумському художньому музеї до Міжнародного дня  інвалідів пройшла тематична година «Найпрекрасніше – це людина», присвячена мистецькій спадщині Михайла Лисенка,  у якій взяли участь вихованці Сумського міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня». Відвідувачі  ознайомилися із творчістю нашого славетного земляка на прикладах еспонатів музею.