PB117218

005_w

«Мистецьке Диво» Надії Гудилко

«Диво-Писанка» та «Диво-Пташка» вже стали брендом не тільки нашого міста, а й Сумщини в цілому. Створила ці «дива» талановита Надія Степанівна Гудилко – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії імені Пилипа Рудя, реставратор Сумського художнього музею ім. Никанора Онацького. Цієї золотої осені вона святкує 70-річчя.

Народилася Надія Степанівна в селі Линово на Путивльщині. Її творча натура розчинилася в безмежжі різновидів українського народного мистецтва.

Надія Степанівна з 1995 року працює художником-реставратором тканин у Сумському художньому музеї ім. Никанора Онацького. Із цього ж року Н. Гудилко – учасник багатьох всеукраїнських, обласних і персональних виставок в Україні й області. За 25-річний досвід роботи нею відреставровано десятки мистецьких творів. Художниця заново відтворила окремі фрагменти вишивок та втрати бісерних елементів на рушниках, декоративних панно, рукавах жіночих сорочок, серветках і  килимках.

Надія Степанівна має власний мистецький почерк, вміло інтерпретує квіткові мотиви сучасною образною мовою. Майстриня використовує різні техніки з вираженим авторським «необароковим» стилем рослинних й орнітоморфних візерунків.

Вона працює у номінаціях: декоративні розписи гуашшю, темперою, акрилом й олією на склі, картоні, папері, полотні; вишивки, зафіксовані голкою різнокольоровими нитками та техніками «вільного малюнку» на рушниках, елементах жіночого вбрання; витинанки й авторські ляльки.

Експериментуючи з лінією і кольором як на площині паперу або тканини, так і на об’ємних формах, вона створює монументальні декоративні панно, де гнучкі лінії, мазки є життєствердними, динамічними та святковими. Композиціям притаманний чіткий ритм, що передає настрій і мелодію щасливого життя. У казкових панно з птахами та квітами художниця втілює мрію про гармонію та красу.

«Мистецьке Диво» Надії Степанівни свідчить про духовну зрілість, розуміння тих процесів, що відбуваються у світі, в природі, в її власній творчості.