Козаччина

Мистецтво крізь століття

Під такою назвою, за підтримки обласного управління культури, до Дня незалежності України у Сумському художньому музеї ім. Н. Онацького відкрито виставку.

«…Завдяки багатій спадщині, що зберігається у художньому музеї, та з метою патріотичного виховання молоді, є можливість презентувати нову експозицію, наповнену патріотичним духом українців, митців різних часів, об’єднаних національною темою – козаччини», – зазначила заступник начальника обласного управління культури Антоніна Ігнатченко.

Фонди музею зберігають старожитності епохи українського бароко, насамперед – ікони, оздоблені шатами Євангелія, люльки, парсунні портрети гетьманів, а також твори митців ХІХ ст. і сучасності – історичні полотна, портрети, образи нащадків славного роду.

Про історію козацтва на Сумщині цікаво розповів голова Правління Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Корнієнко. На вернісажі були присутні козацький клас ЗОШ №25, Сумський загін Національної гвардії, громадськість міста. На бандурах грали вихованці музичної школи №2 та музичного факультету Сумського педуніверситету.

Під час дії виставки відвідувачі матимуть змогу ознайомитись з козацьким побутом, відвідати майстер-клас з виготовлення козацької крайки,  доторкнутися до рідкісної книги В. Недяка «Україна – козацька держава».

Виставка триватиме  понад один  місяць.