Україна пам’ятає. Світ визнає

До 85-их роковин пам’яті жертв Голодомору в Україні в Сумському обласному художньому музеї імені Н. Онацького проведено урок-реквієм «Україна пам’ятає. Світ визнає» спільно зі студентами Вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського. Присутні – учні ЗОШ №7.

Мета заходу – на прикладі мистецьких  робіт лауреата Шевченківської премії України Валерія Франчука – «Розгойдані дзвони  пам’яті» та В. Чубура «На картоплі» – нагадати про найстрашнішу, найжорстокішу подію ХХ ст. – геноцид 1932-33 років та водночас висвітлити трагедію українського селянства. Показ документального фільму «Розгойдані дзвони пам’яті» про родину українського художника В. Франчука, яких не оминула ця трагедія, де за  свідченнями його матері Марії Броніславівни вдалося вижити в умовах жахливого нищівного геноциду.

З циклу «Україна-33. Кулінарна книга» художника Сумщини Миколи Бондаренка зроблена виставка-інсталяція «харчів» із листя, плодів, коренів, які селяни споживали, щоб вижити.

Захід доповнили вірші, та виступ дуету скрипалів.

Хвилиною мовчання вшановано пам’ять жертв  Великого Голоду.