Світ,  сповнений краси

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено інтерактивну екскурсію «Світ, сповнений краси» із циклу «Абетка мистецтва» для дітей дитячого садочка Національної поліції України (групи: «Веселка» та «Дзвіночок»).

Малята познайомилися з одним із найдавніших і в той же час самим сучасним видом мистецтва – декоративно-ужитковим. Із цікавістю розглядали красиві художні вироби, що мають корисне призначення, створені майстрами із дерева, глини, металу, текстилю, природних матеріалів. На прикладі музейних експонатів діти знайомилися з новими термінами – «арка», «амфора», «маскарон», «плафон», «декоративне мистецтво», ін.

Цікавим моментом заняття стало знайомство із різними породами глини: білої, червоної, чорної, сірої, рожевої, блакитної. Діти мали унікальну можливість потримати оригінальний музейний експонат у руках, відрізнити його від звичайного не музейного виробу. Обравши один із оригіналів, який їм найбільше сподобався, ліпили його подобу із тіста, глини та пластиліну. У подарунок малята отримали буклети та значки, що розповідають про декоративно-ужиткове мистецтво.