Ілля Рєпін та його учні

Відповідно до співпраці між музеями України у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено мистецький вечір «І. Рєпін та його учні» з нагоди 175-річчя від дня народження митця. З фондів музею встановлено виставкутворів учнів І. Рєпіна при  Академії художеств: Б. Кустодієва, В. Серова, Н. Онацького,  І. Браза, І. Прянишникова та інші.

Гостя заходу – провідний мистецтвознавець, лауреат премії ім. І.Ю. Рєпіна,завідувач відділу Харківського художнього музею Ольга Денисенко подарувала сумським науковцям новий альбом «Ілля Рєпін і Харківщина» (автор – директор музею В.В. Мизгіна) та своє ґрунтовне дослідження«І.Ю.Рєпін і духовні святині Слобожанщини», у якихвисвітлено факти, що розширюють уявлення про життєвий і творчий шлях художника.

У заході взяли участь студенти будівельного коледжу, учні гімназії для талановитих і творчо обдарованих дітей, художники – члени НСХУ, мистецтвознавці та науковці, ЗМІ, громадськість міста.

Окрасою вечора стали музичні «паузи» Марії Капустянської, студентки Вищого училища культури і мистецтв ім. Д.Бортнянського, які вносили емоційний святковий настрій присутнім.