Ганна Захарченко

ДО 100-річчя ЗАСНУВАННЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО

ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ ім. НИКАНОРА ОНАЦЬКОГО

Арт-майстерня

Художній музей щиро вітає сумських ХУДОЖНИКІВ з Всеукраїнським Днем художника, твори яких є окрасою колекції ХХ – ХХІ ст.

У другу неділю жовтня культурно-мистецька спільнота відзначає цей День, наповнений яскраво живописною палітрою осені.

Повертаючись до витоків заснування у 1920 р. музей Никанора Онацького з 2017 р. відновив започатковану першим директором художню студію, що діяла при музеї. Саме Онацький розвивав у своїх учнях кращі традиції, пройшовши навчання у видатних митців К. Костанді та І. Рєпіна.

Сучасна Арт-майстерня діє під керівництвом заслуженого художника України Олександра Чередниченка. Для шанувальників образотворчого мистецтва спілкування з художником є свято, наповненим емоціями краси та творчості, де кожне заняття (лише за вартістю вхідного квитка) проходить за відповідною програмою. Присутні разом із вчителем пишуть натюрморти, портрети, композиції з певної тематики, вивчають основи побудови твору, тональний спектр та співвідношення кольорів у різних художніх техніках. Мета цих зустріч – навчитись передавати в роботах настрій, створювати атмосферу з відчуттям простору, кольору, краси.

Науковий співробітник музею проводить бесіди, розповідаючи про творчість художників, а також про особливості мистецьких жанрів. Відвідувачі знайомляться й з виставками та переглядають короткометражні фільми з відповідної тематики.

Музейні арт-студії проводили також й живописець Ганна Захарченко, аквареліст Віктор Михайличенко, графік та  сценограф Лариса Аполлонова.

Нажаль цьогоріч з-за карантинних обмежень робота арт-майстерні була призупинена, але, сподіваємось, що наступного року музей продовжить практичні заняття та майстер-класи з шанувальниками високого мистецтва.