Україна пам’ятає. Світ визнає

До 85-их роковин пам’яті жертв Голодомору в Україні в Сумському обласному художньому музеї імені Н. Онацького проведено урок-реквієм «Україна пам’ятає. Світ визнає» спільно зі студентами Вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського.

Мета заходу – на прикладі мистецьких  робіт лауреата Шевченківської премії України Валерія Франчука – «Розгойдані дзвони  пам’яті» та «Стерня»  – нагадати про найстрашнішу, найжорстокішу подію ХХ ст. –  геноцид 1932-33 років та водночас висвітлити трагедію українського селянства, яке в роки революційних подій 1917-1921 рр. було етнічним хребтом нації та не скорилося під час колективізації в Україні. Ці твори сприймаються як закодована формула боротьби добра і зла, як надія  на майбутнє, на результат: знищити цей народ неможливо.

Показ документального фільму «Розгойдані дзвони пам’яті» про українського художника В. Франчука, та його роботу над циклом – це перш за все свідчення його матері Марії Броніславівни та тих, кому вдалося вижити в умовах жахливого нищівного геноциду.

З циклу «Україна-33. Кулінарна книга» художника Сумщини Миколи Бондаренка зроблена виставка «харчів» із листя, плодів, коренів, які селяни споживали, щоб вижити. Пісні у запису, вірші, та виступ дуету скрипалів доповнили захід.

Хвилиною мовчання вшановано пам’ять жертв репресій та Великого Голоду.