«Переведи мене через майдан…»

До Дня гідності і свободи у Сумському обласному художньому музеї ім.  Никанора Онацького  21 листопада відбувся мистецький захід, присвячений  вшануванню подвигу  учасників  Революції  Гідності.

Мета заходу – засобами мистецтва нагадати про історичні витоки українських «майданів», що впродовж минулих століть були проявами боротьби за незалежність, справедливість, волю і свободу, і на прикладі творів живопису та скульптури створити узагальнений  мистецький  образ, співзвучний за настроями подіям  «МАЙДАНУ 2013-2014».

Експонувалися твори з зібрання музею відомих вітчизняних художників ХІХ і ХХІ ст., у яких автори зафіксували «мить свого часу» від козаччини до сьогодення. Учасники заходу – студенти  СумДУ та Вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського були одночасно і глядачами, і виконавцями. Для своїх однокурсників вони запропонували сторінку літературно-мистецького календаря  «Переведи мене через майдан…».

Прозвучали  народні пісні та композиції сучасних рок-гуртів, що свого часу були виконані на двох Майданах, прочитані вірші Т. Шевченка, В. Коротича, Л. Костенко. Студенти також переглянули міні-виставку творів сумських фотохудожників і відеоряд про події останнього майдану.