«Червоніє сніг на полі, де пролили кров герої»

До Дня подій під Крутами в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено мистецько-історичний календар «Червоніє сніг на полі, де пролили кров герої».

Учасники заходу – вихованці Сумського Державного ліцея-інтерната «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка.

Учні розглянули одну з трагічних сторінок в історії України – бій під Крутами між більшовицькою армією М.Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до столиці України, ознайомилися з художніми творами з фондів музею – В.Штернберга «Аскольдова могила», де зображено місце поховання героїв Крут та скульптури М.Єсипенка «Інтермеццо», що передає стан душі молодого воїна.

Як данина пам’яті загиблим у боях за незалежність України, прозвучали вірші Павла Тичини, Миколи Луківа. Переглянуто фрагмент кінострічки «Крути 1918».

Під час заходу обговорили значення національної свідомості молодого покоління у боротьбі за українську державу, провели паралелі між трагедією 1918 року  та сучасними подіями в країні.

Пам'ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання.