IMG_8169

IMG_8159

IMG_8140

IMG_8131

IMG_8123

IMG_8119


Барви Великодньої писанки

Науковими співробітниками Сумського художнього музею ім. Н.Онацького до Свята Великодня для учнів ЗОШ № 15 проведено цикл занять «Тиждень музею в школі» з писанкарства. Відкрито виставку «Великодня писанка». Господнє Воскресіння – це найбільше релігійне свято православних християн та унікальна можливість долучитися до народних традицій, обрядів, які його супроводжують. Символіка писанок підкреслює особливість кожного регіону України. Декоративно оздобили виставку ткані та вишиті рушники, розписи, витинанки, народна іграшка, український національний одяг.

Науковці музею розповідають про писанки, крапанки, крашанки, які є одними із головних символів свята, про те, як люди у увіковічнювали їх красу і велич.

Діти поринули в атмосферу традиційного старовинного мистецтва пращурів, у час, коли  писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення,дізналися про зміст закодованих символів писанки,вчилися її  розмальовувати, використовуючи традиційні рисунки та орнаменти.

У фінальний день виставки до Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» одноденні кошти   будуть перераховані на придбання кардіологічного обладнання для Сумської обласної клінічної лікарні.

За тиждень  обслуговано 38 класів близько 1000 учнів.