«А над Світом вишиванка цвіте…»

До Дня вишиванки у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено годину народознавства «А над Світом вишиванка цвіте…»

Мета заходу: патріотичне та естетичне виховання, збереження й популяризація українських цінностей; ознайомлення присутніх з техніками художньої вишивки, її стилістичними і регіональними особливостями та кольоровим вирішенням  з огляду вивчення етнічних традицій нашого регіону.

Члени Сумського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстрині – Ірина Дмитренко, Анна Гаранжа та  представник Сумського жіночого клубу «Вишивальниця» – Світлана Пікіна  – розповіли історію створення мистецьких вишиванок, продемонстрували  мотиви і техніки вишивки майбутнім художникам – студентам Сумського Вищого училища мистецтв та культури ім. Д. Бортнянського та вихованцям гуртка «Художньої вишивки»  ПДЮ під керівництвом Наталії Бабенко.

На прикладі живописного твору «Портрет корифея українського театру Ганни Затиркевич-Карпинської» харків’янина – Володимира Лапіна та комплексів жіночого традиційного вбрання Сумщини кін. ХІХ – початку ХХ ст. з фондів  музею, розглянуті окремі типи  народного одягу.

Захід супроводжувався музичними творами українських композиторів.