За покликом серця

У складній і багатобарвній палітрі сучасного українського мистецтва творчість сумського художника Костянтина Орлова привертає увагу своєрідністю, майстерністю, особливо духовною наповненістю.

Костянтин Тимофійович – різноплановий художник: живописець, графік, автор мозаїчних робіт, які прикрашають прекрасні храми нашого міста (Спасо-Преображенський собор, Пантелеймонівський храм, Петропавлівська церква). У цьому році митець відзначає 75-річний ювілей.

Із такої нагоди в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького для шанувальників творчості митця проведено урочистий захід – вечір-зустріч. Поспілкуватися з ювіляром прийшло чимало гостей: художники, викладачі та студенти Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, друзі та знайомі. Присутні мали змогу познайомитися з виставкою робіт митця, які створювалися не лише в Україні, але й у різних куточках світу, поспілкуватися з художником, дізнатися більше про його творчий шлях і поділитися своїми враженнями від побаченого. Особливу увагу учасників заходу привернула робота «Зірка-полин». Вона стала результатом пережитих автором трагічних подій – техногенно-екологічної катастрофи на Чорнобильській АЕС, що сталися 38 років тому. Суворо й реалістично він розгорнув картину страшної біди, котра приголомшила ввесь світ.

Захід пройшов у дружній і теплій атмосфері. Приємною подією для музею став подарунок художника – двох живописних портретів «Свята княгиня Ольга» та «Анна Ярославна» – славетних жінок, які стали гордістю України.

Дякуємо митцю за цікаву зустріч і подаровані картини, що стануть окрасою нашої мистецької колекції.