ВІД ТРАДИЦІЇ ДО СУЧАСНОСТІ

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького презентовано виставку, що знайомить глядачів із творчістю двох ювілярів – різьбяра ВІТАЛІЯ ШУМА та ткалі, художниці ОЛЕНИ ПЕТРОВОЇ – заслужених майстрів народної творчості України, членів Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

На захід завітали: заступник начальника управління-начальник відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та організаційної роботи Євген БАЛЕНКО, заступник  начальника управління Раїса ГРИЦАЄНКО – начальник відділу культурно-мистецької діяльності і навчальних закладів управління культури Сумської обласної державної адміністрації, начальник відділу культури Сумської міської ради Наталія ЦИБУЛЬСЬКА, Євгенія БИСТРИЦЬКА – директор КУ «Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв».

В експозиції представлено понад 30 творів об’ємної дерев’яної пластики (скульптура, горельєф) та близько 30 кролевецьких рушників, виконаних у техніці ручного переборного ткацтва, котрі гармонійно поєднані у музейному просторі. Сюжетний ряд умовно поділяється на три фундаментальні розділи – «родини й весільної обрядовості», «шевченкіана» та тема «війни» й «хліба».

ВІТАЛІЙ ШУМ – член Національної спілки архітекторів України (1990), член Сумського обласного осередку НСМНМУ (1991), з 2011 р. – його очільник. Народився в с. Некрасове Глухівського р-ну Сумської обл. Закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю – архітектор.

ОЛЕНА ПЕТРОВА – талановита художниця-ткаля, член НСМНМУ з 1993 р. Закінчила Глухівський педагогічний інститут ім. С.М. Сергеєва-Ценського (1988). Працювала на Кролевецькій ордена «Знак Пошани» фабриці художнього ткацтва (1982). З 1983 до 2011 рр. – майстер-педагог виховного навчання з художньо-декоративного ткацтва в Кролевецькому вищому технічному училищі (з дисциплін «технічний малюнок», «обладнання ткацького виробництва», «композиція тканих виробів»).

Актуальна на сьогоднішній день у доробку майстрів тема «війни». Кульмінаційним центром виставки є скульптурні композиції Віталія Шума «Війна», «Проводжала на війноньку» та рушник Олени Петрової «Квіти України під ногами наших переможців».

Віталій Шум й Олена Петрова – постійні учасники багатьох всеукраїнських і міжнародних виставок декоративно-ужиткового мистецтва. Плідна діяльність даних авторів на сучасному етапі сприяє подальшому відродженню, збереженню та розвитку народного мистецтва Сумщини.