Юнацтво, сповнене надії

До Дня пам’яті героїв  Крут  у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено мистецько-патріотичну годину  «Юнацтво, сповнене надії».

За допомогою  мультимедійних засобів (відповідно до теми заходу) Військовослужбовці частини № 3051 Національної гвардії України відкрили для себе сторінки новітньої історії, дізнались про мужність та незламний дух української молоді.

Під час заходу розкрито одну з трагічних сторінок в історії України – бій під Крутами 29 січня 1918 р. між більшовицькою армією М.Муравйова та київськими студентами, що захищали підступи до столиці.

Слухачі також ознайомились із живописним твором Василя Штернберга  «Аскольдова могила» з фондів музею, де зображено місце поховання по-зрадницьки вбитих київських князів Аскольда та Діра, і де в подальшому знайшли вічний спокій юні герої.  Акцент було зроблено на відзначенні події державного  значення з метою національно-патріотичного виховання  молоді.

Як данина пам’яті загиблим воїнам у боях за Незалежність України, в тому числі, й під Крутами, прозвучав вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти” у виконанні Народної артистки України Марії Бурмаки.

Під час заходу обговорили значення національної свідомості молодого покоління у боротьбі за українську державу та провели паралелі між трагедією 1918 року та сучасними подіями в країні.

Пам’ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання.