Я ОСВІТИВ ВАС В ТЕМНОТІ

23 листопада для Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького досить трагічна дата, адже саме в цей день 1937 року перший директор закладу зазнав лихої долі репресій за віддане служіння загальноукраїнській культурній справі. Пройшло 85 літ із часу трагедії, але Україна пам’ятає свого вірного сина.

Науковці художнього музею вшанували пам’ять художника, організувавши мистецький захід спогадів життєвими стежками нашого фундатора. Прозвучала поезія мистця, світлі спомини його дружини та дітей. Зачепили тему витоків і мотивації репресій першого директора музею, поняття «шевченкіани» у його творчості.

Гості заходу, представники Центральної міської бібліотеки ім. Т. Шевченка, продемонстрували відео презентацію альбому-монографії «Никанор Онацький: ідентифікація». Поділилися враженнями від книги та її значенні в проведені бібліотечних платформ.