IMG_4083

IMG_4042

IMG_4040

IMG_4036

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького презентовано виставку-проєкт «Весілля впродовж століття: традиції та епоха». У скрутні часи дії воєнного стану озвучена тематика збагачує культурно-мистецький потенціал міста. До участі запрошено відомих сумських авторів і колекціонерів, усіх тих, чиї твори обертаються в часовому вимірі й сучасному культурно-мистецькому просторі.

Запропонований матеріал демонструє музейні полотна образотворчого мистецтва (живопис, графіка), що співіснують з іншими «номінаціями» візуального ряду: світлинами, листівками із приватних колекцій і сімейних зібрань сумчан, елементами весільного вбрання (жіночі сукні, чоловічі сорочки, прикраси, окремі речі), творами наївного малярства, народного й декоративного мистецтва ХХ – ХХІ ст.

У роботах, виконаних у стилі примітивізму, реалізму, трансавангарду, віддзеркалюються весільні сюжети як динамічне видовище, котрі несуть у собі магічний тип мислення, поєднуючи судини індивідуальної самосвідомості й колективного безсвідомого, зберігаючи народні традиції нації.

Проєкт створено за участю: відомих колекціонерів (С. Гуцан), кращих фотомитців (І. Ройченко, Н. Говорухіна, А. Суярко, В. Бершов), знаних українських художників (В. Скакандій, Б. Неменський, І. Василевський, М. Жулинський, О. Ройдбурд, І. Величко), майстрів декоративного та народного мистецтва (М. Примаченко, І. Дмитренко, С. Волик, О. Лабуз, В. Карпенко, С. Грибан, А. Обозна-Ольховик) та поважних містян (Н. Цибульська, С. Бідна, Н. Курасова, О. Курунтяєва, Н. Клокова, В. Петіна).

«Весілля впродовж століття: традиції та епоха» – це можливість поглинути в себе, а відтак – побачити, пригадати чи вигадати свою історію, можливість спостерігати за людьми, які беруть шлюб. Для когось – намагання пригадати напівзабуті враження, невтілені задуми або найзаповітніші мрії. Для більшості, безперечно, деякі фото – історії про наше минуле, в якому відчувається невловимі нотки, інтонації, що змушують перенестись на декілька десятиліть назад.