ТАРАС ШЕВЧЕНКО: У ПРОСТОРІ ЧАСУ

Спадщина Тараса Шевченка увійшла до скарбниць найцінніших надбань світової культури. У збереженні пам’яті про Великого Кобзаря, дослідженні й популяризації його творчості велику роль відіграють музеї.

Цьогоріч Україна відзначає 210-ліття з дня народження геніального мистця, якому й присвячено дану виставку. У колекції Сумського художнього музею «Шевченкіані» належить почесне місце. В експозиції представлено понад 20 творів з фондів музею, серед яких – роботи самого Шевченка, а також відомих українських митців минулих століть, котрі безпосередньо були знайомі із Кобзарем, а також – прихильники його діяльності. Виставка презентує графічні роботи, живописні полотна й скульптуру.

Завдяки зусиллям першого директора музею Никанора Онацького в закладі з’явилися твори Кобзаря. Графічні роботи представляють графікою Лева Жемчужникова, Костянтина Трутовського, Василя Верещагіна, Якова Андрєєва – продовжувачі Шевченкових реалістичних традицій.

Окремий виставковий розділ становлять живописні твори відомих українських художників. Це неначе спогади про Кобзаря, що розповідають про його непростий життєвий шлях.

Мистецьку Шевченкіану продовжують твори видатних українських скульпторів Михайла Лисенка, який відтворює образ славетного поета, і Якова Ражби в скульптурній композиції «Катерина», досягнувши психологічної та пластичної переконливості образу.

Кобзар залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Мистецтво Шевченка належить не тільки Україні, а й усьому людству.

ЗАПРОШУЄМО ДО ПЕРЕГЛЯДУ ВИСТАВКИ!