КРАЩИЙ ТВІР РОКУ – 2023

До Дня Конституції України в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбувся вернісаж 12 щорічної виставки «Кращий твір року –2023», присвяченої світлій пам’яті Ігоря БІЛЕВИЧА (1971–2022). Відомий різьбяр Сіверщини, заслужений майстер народної творчості, член НСМНМУ, засновник козацького клубу «Гарда», викладач, доцент кафедри технологічної і професійної освіти Глухівського Національного педагогічного університету ім. О. Довженка. Талановитий митець загинув поблизу н.п. Ямпіль (Донецька область), захищаючи рідну землю.

На заході виступили: в.о. директора музею Влада ЯРМАК вказала на важливість проведення подібних виставок в умовах війни й вшанувала пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання; т.в.о. начальника управління культури Сумської обласної державної адміністрації Євген БАЛЕНКО висловив слова подяки й підтримки родині Ігоря БІЛЕВИЧА; голова Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віталій ШУМ поділився спогадами про талановитого майстра; дружина загиблого Ігоря Володимировича, доцент кафедри технологічної і професійної освіти ГНПУ ім. О. Довженка, Світлана БІЛЕВИЧ подякувала за організацію виставки, яка стала світлим спогадом для всіх, хто його знав.

На вернісажі були присутні: члени Сумського обласного осередку НСМНМУ та Сумської обласної організації НСХУ, студенти й викладачі Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, викладачі ГНПУ ім. О. Довженка, керівники творчих гуртків Сумського ПДЮ, бібліотекарі, громадськість міста.

Близько тридцяти учасників із різних куточків Сумщини (Глухів, Конотоп, Кролевець, Охтирка, Суми) представили понад 170 художніх виробів у дванадцятьох номінаціях. Присутні ознайомилися зі зразками вишивки, вибійки, ткацтва, лялькарства, писанкарства, гончарства, декоративного розпису, різьблення по дереву та плетінням із коріння сосни. Справжньою окрасою експозиції стали монументальні монохромні, складні прорізні ажурні витинанки та сюжетні кольорові композиції панно.

Виставка вдало демонструє нові досягнення сумських митців, об’єднує в єдине ціле творчість аматорів і професіоналів, демонструючи одвічний потяг до гармонії та краси.