КИЇВСЬКА РИСУВАЛЬНА ШКОЛА МИКОЛИ МУРАШКА: ВИДАТНІ ПОСТАТІ

Під такою назвою в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відкрито виставку до дня заснування закладу.

На заході із вітальним словом виступили: заступник голови Сумської обласної ради Микита БАНЯ, директор Департаменту культури, туризму та релігій Юрій ГЛАДЕНКО, представники спілок художників і народних майстрів України. В.о. директора музею Влада ЯРМАК наголосила на здобутках закладу за останні 2 роки щодо ремонту каналізаційної системи, встановлення приладів фірми Біодрай та облаштування укриття. Висловила подяку за надану допомогу: Французькому інституту та фонду ALIPH, громадській організації «Проліска».

До експозиції ввійшли живописні твори учителів й учнів Київської рисувальної школи, яку в 1876 р. заснував Микола Мурашко. Протягом четверті століть її стіни випустили когорту талановитих художників, чиї роботи знаходяться в музеях країни та далеко за межами. Цей заклад став унікальним явищем в історії становлення мистецької освіти в Україні.

Серед учителів представлено портрети Х. Платонова, М. Ге, пейзажі та картини на побутову тему В. Орловського, М. Пимоненка, Я. Станіславського.

Більша частина експонованих творів належить учням Київської рисувальної школи Мурашка, які перейняли найкращий досвід від своїх учителів.

Дана виставка вражає своєю жанровою різноплановістю полотен реалістичного спрямування. Кожен художник, чи то вчитель, чи учень Київської рисувальної школи – талановиті особистості, які створили потужну колекцію творів, що не лише несуть культурно-естетичну насолоду, а є прикладом майстерності й стійких мистецьких переконань.