ВІЛЬНІ ТВОРИТИ МАЙБУТНЄ

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького до Дня Гідності і Свободи проведено мистецько-патріотичний захід для військовослужбовців Національної гвардії України.
Щороку 21 листопада українці вшановують героїв двох революцій, які не побоялися захистити власну свободу. Цей день – символічний, кожен звитяжець залишив частинку себе в наших серцях. Військовослужбовці мали нагоду ознайомитися з відео-матеріалом щодо хронології перебігу подій 2004-го й 2013–2014-х років.
До уваги присутніх запропоновано розглянути горельєф «Прометей», що зберігається в Сумському художньому музеї, видатного скульптора Івана Кавалерідзе. Прометей – вічний образ свободи, людинолюбства. Митець відтворює Прометея у повний зріст, де сила і міць об’ємно виражені чіткою лінією на фоні умовної скелі. Над постаттю кружляє могутній орел із гострим дзьобом і пазурами, який тисячоліттями карав героя, атлетичні пропорції та нескорена постава котрого уособлюють мужність, стійкість перед очима смерті. Його подвиг – приклад самопожертви заради вселюдського спасіння.