Ж-939 - копия

Костецкий В. 1905 - 1968 Портрет С. Ковпака. 1946

Одайник В. 1925 - 1984 Весна. 1974

«Весна перемоги»
«У нас є тема, яка не старіє з роками, й обов’язок художника перед своїм народом – передати її в своїх творах. Це – тема війни», – писав народний художник Михайло Савицький.
До Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Сумський обласний художній музеї ім. Никанора Онацького в on-line форматі презентує тематичну виставку, присвячену історичним подіям, у якій виокремлюються дві основні теми: подвиг народу в роки воєнного лихоліття й перенесені ним нелюдські страждання, втрати. Це твори живопису та графіки 1940 - 1980-х років.
Колекція музею багата на роботи художників-фронтовиків, які стали безпосередніми свідками війни. Велике полотно Данила Безуглого «Дніпро форсовано» відбиває події 1943 року. Художник узагальнює образ форсування Дніпра, що відбувалося в кількох місцях, між Дніпропетровськом і Запоріжжям військами Південно-Західного фронту. А Борис Неменський у роботі «Про далеких і близьких» камерно передає особливий стан фронтовиків у землянці з каганцем. Отримання звістки від рідних мовою живопису позначено глибокими переживаннями.
Крізь призму невимовного горя на полотні «Діти війни» дивиться Михайло Огурний, дитячі роки якого сповнені війною. З поглядом вже дорослої людини постає вчорашня школярка на картині «Медсестричка».
Тема партизанського руху в Україні відображена у творчості Володимира Костецького «Портрет Сидора Ковпака», написаного з натури та Олексія Артамонова «Партизани», виконаних у кращих традиціях соцреалізму. У тих же традиціях виконано й переможну весну 1945 р. у жанровій картині Вадима Одайника «Весна».
Ліричним настроєм сповнена робота заслуженого художника Євгена Лученка «А мати все чекає», у якій автор передає широку гамму теплих почуттів безмежної материнської любові. Радісною палітрою забарвлено полотно Рашида Домінова «Тато повернувся». Об’єднані не лише загальною назвою, а й подібна за змістом графіка «День перемоги» Миколи Нікітенка й Анатолія Каплана.
Пам’ять про Другу світову війну - найбільшу трагедію людства зберігають не лише сторінки історії, а й мистецькі твори, що доносять живий подих цієї події, які відтворюють незламність народу, його дух і любов до рідної землі.