БАРВИСТИЙ НАСТРІЙ

До Міжнародного дня музеїв у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького спільно із міським обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України презентовано виставку декоративного розпису Тетяни Суркової.

Тетяна Миколаївна народилася 1 січня 1953 р. в Киргизії у родині військового. Закінчила Харківське державне художнє училище (1976) та філологічний факультет Сумського державного педагогічного інституту ім. А.С. Макаренка (1988). Із 1978 майстриня стає викладачем спеціальних дисциплін Сумської дитячої художньої школи, 1997–2010 рр. – працює в  Палаці дітей та юнацтва.

Цьогоріч виповнюється 20-та річниця з дня вступу Тетяни Суркової до творчого середовища – Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2004).

На виставці представлено понад двадцять декоративних розписів, виконаних за останні десять років. У власних роботах мисткиня творчо використовує традиції народного живопису, створює яскраві композиції.

Тетяна Суркова – учасниця міських, обласних і всеукраїнських виставок. Кращі роботи майстрині зберігаються в Сумському художньому музеї, приватних колекціях країн Західної Європи та США.

На виставку завітали: заступник голови Сумської обласної ради Микита БАНЯ, директор Департаменту культури, туризму та релігій Юрій ГЛАДЕНКО, начальниця відділу культури Сумської міської ради Наталія ЦИБУЛЬСЬКА, голова Сумської місцевої організації Червоного Хреста Сергій МАЛЮК, голова  НСМНМУ Віталій ШУМ, директор Сумської  дитячої художньої школи ім. М.Г. Лисенка Павло ОСТАПЕНКО, майстри, викладачі та учні. Музичний супровід заходу підготував ансамбль скрипалів «Консонанс» під керівництвом викладачки ДМШ №1 Ірини Михайлик.