УКРАЇНА – ЦЕ ОСОБИСТОСТІ, ЯКІ ФОРМУЮТЬ ІСТОРІЮ

3 грудня 2022 Україна відзначає 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди – філософа, просвітителя-гуманіста, поета й педагога. Обдарований безліччю талантів, Сковорода зробив вагомий внесок у національне надбання країни.

Ця особистість завжди привертала увагу широке коло науковців, письменників, митців. Серед багатьох шанувальників творчості генія – уродженець Сумщини, видатний український скульптор, кінорежисер, кіносценарист, драматург, театральний діяч Іван Петрович Кавалерідзе. Саме Сковороді майстер присвятив понад півстоліття своєї творчої діяльності.

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено мистецький захід на матеріалі виставки «Григорій Сковорода та Сумщина» до ювілею мислителя та дня пам’яті Івана Кавалерідзе. Почесними гостями зустрічі були: заступник начальника управління – начальник відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та організаційної роботи Євген Баленко; історик і філософ В’ячеслав Артюх; науковець, філолог та краєзнавець Юрій П’ятаченко; краєзнавець, громадський діяч Сергій Гуцан; завідувачка відділу краєзнавчої літератури Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки Тетяна Голуб.

Учасники представили змістовні доповіді, присвячені різним аспектам життя і творчості «українського Сократа», його зв’язкам із Сумщиною. Окремо зроблено акцент на значній ролі філософської спадщини Сковороди у становленні, розвитку сучасної української та світової культури.

Такі видатні постаті нашої історії, як Сковорода й Кавалерідзе, є символічними й фундаментальними для нації. Їх об’єднали спільні погляди на минуле та майбутнє України, що дозволяє нам відчути себе частиною багатовікового та сильного духом народу.