Реалії сьогодення згуртовують музеї для єдиної мети – перемоги, тому завдяки онлайн-конференціям маємо змогу навчатися та правильно налагоджувати свою діяльність в умовах воєнного стану.
Наукові співробітники Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького взяли участь у:
- Міжнародному круглому столі "Музейна педагногіка в умовах воєнного стану" за ініціативи Міністерств культури та інформаційної політики, освіти і науки України й ін. (травень).
- Міжнародній українсько-шведській науково-практичній конференції "Україна по війні: музей як брама до майбутнього", oрганізаторами якої стали: Національна академія мистецтв України (В. Сидоренко), Асоціація музеїв Швеції (М. Єнсен), ГО Центр розвитку «Демократія через культуру» (О. Буценко), очільники музейних закладів: Юрій Вакуленко, Ігор Пошивайло, Сергій Лаєвський, інші. Відбулося обговорення щодо збереження культурної спадщини, ідей можливої допомоги та співпраці під час і після воєнного стану в Україні (червень).
- Науково-практичній конференції з міжнародною участю "Традиційна культура в умовах глобалізації: виклики війни", основними напрямами якої стали: збереження традиційної культури та скарбів народного мистецтва; роль традиційної культури в подоланні кризи національної ідентичності на фоні розвитку мультикультурності й агресивної культурної інтервенції (червень).
Також науковці долучилися до онлайн-тренінгу "Краща практика диджиталізації (оцифрування) музейних колекцій у Польщі" та семінарі "ЮНЕСКО для музеїв". Отримано корисні поради від представників INTERPOL, які надали інформацію щодо мобільного додатку "ID-ART", котрий є практичним інструментом для проведення інвентаризації колекцій, звітування, ідентифікації викрадених артефактів (жовтень).