DSC_1760_result

DSC_1675_result

DSC_1672_result

ТВОРЧІСТЬ, ЯК ДЗЕРКАЛО ДУШІ

20 січня 2023 року Олександрі Трохимівні Єрмоленко мало б виповнитися 85. Із цієї нагоди в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено вечір пам’яті, присвячений мисткині.

Олександра Трохимівна відома сум’янам, перш за все, як художник-кераміст. Довгий час разом зі своїм чоловіком Василем Пилиповичем працювала на Сумському фарфоровому заводі, створюючи прекрасні вироби з порцеляни, які здобули славу не тільки в Україні, а й за її межами. Значне місце у її мистецькому доробку займають також живописні та графічні твори.

На заході були присутні колеги, друзі, знайомі майстрині. Чимало теплих слів на адресу Олександри Трохимівни сказано художниками Сумської спілки, членом якої вона стала майже з часу її заснування. Своїми спогадами про життя і творчість художниці поділились: І. Гапоченко, М. Жулінський, І. Швачунов, В. Ткаченко, Н. Амеліна. Акцентовано увагу на значенні діяльності Василя і Олександри Ємоленків у розвитку й збагаченні української національної культури, необхідності популяризації їх мистецької спадщини.

Присутні також мали змогу познайомитися з міні-виставкою «Порцелянова соната Олександри Єрмоленко» та переглянути документальний фільм «Порцеляна сумських художників».