У Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького відбувся вернісаж персональної ювілейної виставки «Паперове мереживо Сумщини» заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Валентини КОЗДРОВСЬКОЇ. Ця подія стала результатом її творчої праці за останні роки.

В експозиції представлено понад 30 робіт, в яких майстриня дотримується давніх традицій, що притаманні українській витинанці. Всі твори художниці – симетричні, виконані в одному або кількох кольорах, де основну роль відіграє крупна контурно-силуетна форма, характерна для Слобожанщини.

Основний символ витинанок – «Дерево життя», що уособлює собою Богиню-Берегиню на Землі. «Пташина» тематика виступає провідною в творчості мисткині. Виокремлюються роботи на сюжети народних свят і обрядів. Серію аркушів під загальною назвою «Архітектурні пам’ятки Cум» авторка присвячує рідному місту.

Із привітальним словом виступили: т.в.о. директора Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького Влада ЯРМАК, начальник Департаменту культури, туризму та релігій Сумської обласної державної адміністрації Юрій ГЛАДЕНКО, начальник Сумського міського відділу культури Наталія ЦИБУЛЬСЬКА, директор Сумського Палацу дітей та юнацтва Сергій МАКОВЕЦЬКИЙ і завідувач відділу декоративно-прикладної творчості Анастасія ФЕДОРОВА, голова Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віталій ШУМ та голова Сумської обласної організації Національної спілки художників України Іван ГАПОЧЕНКО. Кожен із них наголосив, що ювілейна виставка витинанок Валентини КОЗДРОВСЬКОЇ демонструє високий професіоналізм, збереження народних традицій та велику любов художниці до народного мистецтва.