IMG_7821

IMG_7824

IMG_7849

IMG_7854

IMG_7874

IMG_7878

IMG_7884

IMG_7892

IMG_7880

IMG_7852

IMG_7869

IMG_7903

IMG_7828

IMG_7826

IMG_7823

IMG_7825


ЖИТТЄДАЙНА СИЛА ОБЕРЕГІВ

Цьогоріч світле свято ВЕЛИКОДНЯ завітало до Сумського художнього музею із неймовірною виставкою писанок Дарини ГУЛОЇ. У такі складні часи для нашої країни як ніколи необхідне диво, яке відволіче від злободенних подій. Цим маленьким чудом на свято ВОСКРЕСІННЯ і є ПИСАНКА. Звичайні писанки пишуть у восковій техніці в різних країнах, але саме в Україні писанкарство перетворилося на справжнє мистецтво, котре  презентовано на даній виставці.

На захід завітали: заступник начальника управління-начальник відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та організаційної роботи Євген БАЛЕНКО, заступник  начальника управління Раїса ГРИЦАЄНКО – начальник відділу культурно-мистецької діяльності і навчальних закладів управління культури Сумської обласної державної адміністрації, начальник відділу культури Сумської міської ради Наталія ЦИБУЛЬСЬКА, Євгенія БИСТРИЦЬКА – директор КУ «Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв».

Дарина Сергіївна ГУЛА – майстер писанкарства, член НСМНМУ з 2001 р., член обласного клубу писанкарів. Лауреат обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії ім. Пилипа Рудя (2012), стипендіат Президента України серед молодих майстрів народного мистецтва України (2012, 2013), номінант спецпроєкту газети Панорама «Рейтинг 2012: золота десятка» у складі творчого колективу.

Писанкарство стало справою всього її життя. Більше 17 років майстриня захоплюється технікою воскового письма на яєчній шкаралупі. Власна колекція робіт нараховує понад 500 писанок і мальованок на курячих, гусячих і страусиних яйцях як авторських, так і відписаних за традиційно регіональними (слобожанськими, поліськими, подільськими, буковинськими, гуцульськими) орнаментами. Майстриня віднайшла власний стиль. Її писанкам притаманні теплі кольори (жовті на зеленому тлі, гірчично-маслиново-коричнуваті на чорному) та холодні (блакитні на білому). Дарина Гула застосовує як рослинний орнамент (дубове та кленове листя, «мальви», «туліпани»), так і геометричні елементи («ружі», хрести, розетки, «сонця»). Більшість творів авторки об’єднані в колекції («Кавова», «Ніч», «День», «Зима», «Весна»).

Майстриня використовує у своїй практиці не лише восковий розпис, а й техніку травлення, яка створює багатогранний художній образ за допомогою складного графічного вирішення. Роботам притаманна монохромність, складна композиційна побудова, філігранне письмо.

Дарина Гула – учасник міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок, фестивалів, ярмарків, мистецьких свят, проєктів. Завдяки діяльності таких майстрів, як Дарина Сергіївна, в Україні відроджено унікальний старовинний вид воскового письма.