До Дня працівника культури

Із нагоди професійного свята Дня працівника культури традиційно в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбулася зустріч із народними майстрами – членами Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України в рамках творчої лабораторії «Перлини народної творчості: декоративний розпис. Параска Хома».

Акцент було зроблено на відзначенні події, пов’язаної з ювілейною датою мисткині – 90-річчям від дня народження. Присутні прослухали інформацію про творчість Параски Петрівни, ознайомилися з роботами, виконаними протягом 1970-80-х років, переглянули й проаналізували цікавий пласт художнього надбання, що експонується в музейному просторі у форматі мистецьких заходів.

Уродженка с. Чернятин Івано-Франківської області, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, лауреат Всеукраїнської премії ім. Катерини Білокур, обласної премії ім. Ярослава Лукавецького, учасник міжнародних, всеукраїнських виставок.

У розписах прослідковуються глибинна традиційна символіка покутського краю, а в багатій палітрі виділяються різнокольорові барви. Усі квіти авторки сягнули нового художнього осмислення, стверджуючи ідею єднання України.

Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького щиро вітає працівників культури та майстрів народного мистецтва із їх професійним святом і бажає  миру, злагоди, яскравих творчих досягнень!