Музейний альманах «Незабутні імена. Никанор Харитонович Онацький»

9 січня, до 148-ї річниці з дня народження засновника Сумського художнього музею  Никанора Харитоновича Онацького, відбулася творча зустріч із краєзнавцями, мистецтвознавцями й учнівською молоддю міста.

Краєзнавець  П. Яковенко виступив з темою «Родовід родини Онацьких», голова Липоводолинського земляцтва О. Близнюк – з доповіддю «Художня діяльність Н. Онацького в Кадетському корпусі», краєзнавець Ф. Наумко доповнив інформацію про генеалогічне дерево Онацьких, мистецтвознавець Г. Ареф’єва ознайомила з останніми трагічними сторінками життя першого директора закладу.

Захід проведено для учнів Сумської художньої школи ім. М. Лисенка. Для відвідувачів представлено акварельний портрет Н. Онацького (1899) у виконанні П. Кузнєцова, роботу «Дитячі голови. Малюнок із гіпсу» (1900) Никанора Харитоновича, «Спаська церква у с. Володимирівка» (1986) Наталії Никанорівни. Гості ознайомились із альбомами: графічних творів Н. Онацького та його родини, рідкісних сімейних фотографій.

Додатково присутні проглянули слайд-презентацію з картинами засновника музею.