АРХІТЕКТУРНІ СВЯТИНІ
                  (до 85-річчя від дня створення Сумської області)

Старовинні церкви Сумщини – надзвичайно яскрава і цінна складова  матеріальної культурної спадщини України. Їх архітектурні й стильові особливості, естетична досконалість і досі захоплюють своєю величністю, красою.

До 85-ї річниці утворення нашої області в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відкрито персональну виставку «Архітектурні Святині» фотохудожника Сергія Карнауха із м. Конотоп. Презентовано понад двадцять творів, де представлено храми окремих районів області. За основу взято світлини з авторського фотоальбому «Православні храми Сумщини», надрукованого в м. Київ  2021 року.

На заході були присутні почесні гості: начальник Департаменту культури, туризму та релігій Сумської обласної державної адміністрації Юрій ГЛАДЕНКО, головний архітектор області Володимир БИКОВ, члени Сумської обласної організації Національної спілки художників України, науковці, бібліотекарі, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, громадськість міста.

В основу концепції даної виставки покладено принцип «художньо-історичного» зображення святинь, які є невід’ємною частиною міських і сільських краєвидів. Під час відбору робіт взято умовну класифікацію за територіально-адміністративними та природно-кліматичними принципами висвітлення сакральної архітектури з урахуванням її історично-культурних і стилістичних особливостей, розглянутих у часовому просторі.

Виставка презентує пам’ятки православних храмів регіону, розташованих на  історичних землях Сіверщини, Слобожанщини та Полтавщини, що увійшли до складу Сумської області.

Представлена експозиція доповнена живописними творами сумських художників (І. Гапоченка, О. Чередниченка, І. Василевського, В. Куца, В. Михайличенка, М. Маринича, Д. Чуднова, П. Слесаренка) із фондів музею, де зображено християнські Святині минулого й сучасності.
Усіх охочих запрошуємо відвідати нову виставку у музейному просторі.