9 січня – особливий день для Сумського обласного художнього музею. Із нагоди 149-ї річниці від дня народження нашого земляка, художника, педагога, фундатора і першого директора Никанора Харитоновича Онацького  відбувся творчий вечір «Життя, віддане мистецтву», гостями якого  були вихованці Сумського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня».

Відвідувачі поринули в змістовно-емоційну поезію митця, ознайомились із його живописними роботами, переглянули фільм-присвяту «Сумський Ермітаж». Інформативним доповненням став альбом-монографія «Никанор Онацький: ідентифікація», котрий ще раз підкреслив значимість видатної постаті митця не лише в розбудові музейної справи ХХ ст., а й для розвитку української культури вцілому. Один із представників «розстріляного відродження» віддав життя у нерівному поєдинку із тогочасною владою, до останнього подиху залишившись відданим своїй справі й Україні.

Велика шана Никанору Харитоновичу Онацькому за можливість доторкнутись до збереженого мистецтва в буремні часи сьогодення!